A világegyetem sokkal csodálatosabb, mint ahogyan azt feltételezzük. Annyira tökéletesre van megtervezve, hogy mindig megkapjuk az összes szükséges leckét életünk szereplőitől.
A nagy lelki tanítók azt tanították, hogy mindannyian egyek vagyunk – hogy a „te továbbfejlődésed az én továbbfejlődésem, hogy a te fájdalmad az én fájdalmam”. Azt tanították, hogy egy síkon mindannyian összekapcsolódunk.
Nehéz ezt a szemléletmódot felfogni, de általa megkapjuk a magyarázatot arra, hogy miért van az: ha mi megváltozunk, mindenki más is megváltozik!
Azt a jelenséget, amikor a körülmények „egybeesnek szükségleteinkkel” Carl Jung nevezte el. Ő alkotta meg a „szinkronicitás” fogalmát.
Ha elfogadod az egyidejűség elvét (szinkronicitást), akkor:
- életed értelmet fog nyerni
- életed minden eseményének és szereplőjének felismered a célját
- nem fogod magad áldozatnak érezni.
Amíg elkülönítjük magunkat, könnyű az embereket hibáztatni. Amint elismerjük, hogy összetartozunk, több felelősséget kell vállalnunk magunkért és másokért.
A boldog, hatékony emberek általában elfogadják az egyidejűség elvét. Életükben minden eseményt jelentéssel bíró visszajelzésnek értékelnek.
Számítanak arra, hogy a körülmények az egyidejűség elve szerint az ő javukra fordulnak. A kimagasló teljesítményt nyújtó emberek nem tekintik az életet szerencsejátéknak.
Ne feledd! Ha kincseket keresel, akkor figyelj a pillanatra – és a pillanatban lelhetsz rá a kincsre!
Andrew Matthews
Képet szerkesztette: Jóportál
Mai névnap